fbpx

O firmě

výrobky

STYL, družstvo pro chemickou výrobu, patří mezi tradiční české výrobní firmy. Naše produkty se zaměřují zejména na oblast čistících přípravků pro domácnost, WC hygienu, bytovou chemii a kosmetické prostředky. Jsme vlastníky řady vlastních receptur, které představují vysoký standard kvality v tomto oboru. STYL je členem Svazu českých a moravských výrobních družstev, který sdružuje více než 300 družstev s téměř 10.000 členy a zaměstnanci.

Z historie

Firma STYL byla založena v r. 1950 jako výrobní družstvo výrobců knoflíků. Chemickou výrobou se zabývá již od r. 1962. V roce 1968 jsme jako první v tehdejším Československu ve spolupráci s VŠCHT Praha vyvinuli ve vlastní vývojové laboratoři WC závěsy, které se postupně staly hlavním výrobním programem, později rozšířeným o další produkty WC hygieny.

V 80. letech jsme na základě patentu vyvinuli a začali jako druhý výrobce v Československu vyrábět čisticí přípravek na koberce používající metodu suché pěny pod chráněnou značkou KORALAN.

Začátkem 90. let jsme vyvinuli a uvedli na trh náš nejúspěšnější výrobek tekutý čistič LARRIN na rez a vodní kámen a na něj navazující LARRIN čistič koupelny a LARRIN čistič kuchyně. Po roce 1990 se činnost firmy zaměřila téměř výhradně na oblast bytové chemie a kosmetické prostředky.

Milníky společnosti

1950 – Založení výrobního družstva STYL, které sdružovalo drobné výrobce knoflíků

1962 – Zařazení chemické výroby

1968 – STYL spolu s VŠCHT vyvinul první WC bloky v Československu

1976 – Výroba rozšířena o kosmetiku

1987 – Zavedení značky LARRIN

1992 – Transformace podle nového zákona o družstevnictví

2002 – Firmu zasáhly rozsáhlé povodně

2002 – Soustředění všech výrobních činností firmy do areálu v Neratovicích

2006 – Výrazné rozšíření vývozu na zahraniční trhy

2007 – Družstvo získalo ocenění „Českých 100 nejlepších“

2010 – Družstvo bylo podruhé oceněno v soutěži „Českých 100 nejlepších

2015 – Připojení družstva SANDO k družstvu STYL

2015 – STYL získal certifikaci IFS Household and Personal Care.

2016 – Uvedení na trh řady Green Wave

2017 – Uvedení na trh čistících Nano přípravků

2018 – STYL získal certifikaci BRC Consumer Products issue 4

Současnost

STYL je největším českým výrobcem WC závěsů, WC bloků a pisoárových dezodoračních tablet. Současně je jedním z předních výrobců WC gelů, tekutých WC přípravků a prostředků bytové chemie, např. na rez a vodní kámen, na čištění koberců, kuchyní, koupelen, sprchových koutů, atd. Za 70 let svého působení si firma vybudovala pevnou pozici na českém a slovenském trhu, významná část výroby je určena pro vyspělé evropské trhy a export do zámoří.

Svým zákazníkům chce STYL být skutečným partnerem, což vyjadřujeme záměrem: České výrobky od českého výrobce. Naše partnerské obchodní vztahy chceme budovat především na spolehlivosti dodávek zboží, zejm. pokud jde o dodací termíny, kvalitu výrobků vč. příslušné dokumentace a garance, že dodávané výrobky splňují ve všech směrech platné legislativní požadavky.

Naše značky

STYL je majitelem celé řady ochranných známek v České republice i v EU. Nejznámější je LARRIN pro tuhé a gelové WC přípravky a tekuté čističe, dále zejména KORALAN, PULY, VITALI, LAVAX, PRIX, SANDO, DESKALEN, GREEN WAVE a STYL COLOR GEL.

značka Larrin

Péče o kvalitu

Styl má dlouhodobě zavedený systém řízení jakosti. Naše vlastní laboratoř kontroluje nakupované suroviny, pečlivou kontrolou prochází i námi vyráběné produkty podle mezinárodních standardů a vlastních zkušebních metod.

O firmě

Kateřina Jedličková
Marketingová a obchodní ředitelka

Certifikace a ocenění

certifikat brccp
certifikt-2023

Dotace na rozšíření stávající komunikační a informační technologie

Na pořízení a implementaci byla poskytnuta dotace z prostředků strukturálních fondů ES na projekt v rámci Operačního programu Podnikání a inovace.

Název projektu:
Rozšíření stávající komunikační a informační technologie a její adaptace na specifické potřeby chemické výroby.

Registrační číslo projektu na 2.2ITP03/351

oppi_logo

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter k vyhledávání