fbpx

O firmě

Výběr výrobků WC gelů, tekutých WC přípravků a prostředků bytové chemie, např. na rez a vodní kámen, na čištění koberců, kuchyní, koupelen, sprchových koutů

STYL, družstvo pro chemickou výrobu, patří mezi tradiční české výrobní firmy. Naše produkty se zaměřují zejména na oblast čistících přípravků pro domácnost, WC hygienu, bytovou chemii a kosmetické prostředky. Jsme vlastníky řady vlastních receptur, které představují vysoký standard kvality v tomto oboru. STYL je členem Svazu českých a moravských výrobních družstev, který sdružuje více než 300 družstev s téměř 10.000 členy a zaměstnanci.

Z historie

Firma STYL byla založena v r. 1950 jako výrobní družstvo výrobců knoflíků. Chemickou výrobou se zabývá již od r. 1962. V roce 1968 jsme jako první v tehdejším Československu ve spolupráci s VŠCHT Praha vyvinuli ve vlastní vývojové laboratoři WC závěsy, které se postupně staly hlavním výrobním programem, později rozšířeným o další produkty WC hygieny.

V 80. letech jsme na základě patentu vyvinuli a začali jako druhý výrobce v Československu vyrábět čisticí přípravek na koberce používající metodu suché pěny pod chráněnou značkou KORALAN.

Začátkem 90. let jsme vyvinuli a uvedli na trh náš nejúspěšnější výrobek tekutý čistič LARRIN na rez a vodní kámen a na něj navazující LARRIN čistič koupelny a LARRIN čistič kuchyně. Po roce 1990 se činnost firmy zaměřila téměř výhradně na oblast bytové chemie a kosmetické prostředky.

Milníky společnosti

1950 – Založení výrobního družstva STYL, které sdružovalo drobné výrobce knoflíků

1962 – Zařazení chemické výroby

1968 – STYL spolu s VŠCHT vyvinul první WC bloky v Československu

1976 – Výroba rozšířena o kosmetiku

1987 – Zavedení značky LARRIN

1992 – Transformace podle nového zákona o družstevnictví

2002 – Firmu zasáhly rozsáhlé povodně

2002 – Soustředění všech výrobních činností firmy do areálu v Neratovicích

2006 – Výrazné rozšíření vývozu na zahraniční trhy

2007 – Družstvo získalo ocenění „Českých 100 nejlepších“

2010 – Družstvo bylo podruhé oceněno v soutěži „Českých 100 nejlepších

2015 – Připojení družstva SANDO k družstvu STYL

2015 – STYL získal certifikaci IFS Household and Personal Care.

2016 – Uvedení na trh řady Green Wave

2017 – Uvedení na trh čistících Nano přípravků

2018 – STYL získal certifikaci BRC Consumer Products issue 4

Současnost

STYL je největším českým výrobcem WC závěsů, WC bloků a pisoárových dezodoračních tablet. Současně je jedním z předních výrobců WC gelů, tekutých WC přípravků a prostředků bytové chemie, např. na rez a vodní kámen, na čištění koberců, kuchyní, koupelen, sprchových koutů, atd. Za 70 let svého působení si firma vybudovala pevnou pozici na českém a slovenském trhu, významná část výroby je určena pro vyspělé evropské trhy a export do zámoří.

Svým zákazníkům chce STYL být skutečným partnerem, což vyjadřujeme záměrem: České výrobky od českého výrobce. Naše partnerské obchodní vztahy chceme budovat především na spolehlivosti dodávek zboží, zejm. pokud jde o dodací termíny, kvalitu výrobků vč. příslušné dokumentace a garance, že dodávané výrobky splňují ve všech směrech platné legislativní požadavky.

Naše značky

STYL je majitelem celé řady ochranných známek v České republice i v EU. Nejznámější je LARRIN pro tuhé a gelové WC přípravky a tekuté čističe, dále zejména KORALAN, PULY, VITALI, LAVAX, PRIX, SANDO, DESKALEN, GREEN WAVE a STYL COLOR GEL.

značka Larrin

Péče o kvalitu

Styl má dlouhodobě zavedený systém řízení jakosti. Naše vlastní laboratoř kontroluje nakupované suroviny, pečlivou kontrolou prochází i námi vyráběné produkty podle mezinárodních standardů a vlastních zkušebních metod.

O firmě

Kateřina Jedličková
Marketingová a obchodní ředitelka

Certifikace a ocenění

certifikat brccp
Lloyd's Register Certificate of Approval STYL, družstvo pro chemickou výrobu

Dotace na rozšíření stávající komunikační a informační technologie

Na pořízení a implementaci byla poskytnuta dotace z prostředků strukturálních fondů ES na projekt v rámci Operačního programu Podnikání a inovace.

Název projektu:
Rozšíření stávající komunikační a informační technologie a její adaptace na specifické potřeby chemické výroby.

Registrační číslo projektu na 2.2ITP03/351

oppi_logo

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter k vyhledávání